EkonomiGenel

Tıbbi Aromatik Bitkiler Tarım Kültür ve Sağlık Turizmi Dernegi Başkanı Serkan Torun Belediye Başkanı Aydın‘ı Ziyaret Etti.

Sponsor Reklam Alanı
Sponsor Reklam Alanı

Tıbbi Aromatik Bitkiler Tarım Kültür ve Sağlık Turizmi Dernegi Genel Başkanı SerkanTorun, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın‘a ziyaret gerçekleştirdi.

Genel Başkan Serkan torun’a ziyaret sırasında, Federasyon Başkanı Muhsin Özdür ve Mahmudiye Mahallesi muhtarı Veysel Üstün eşlik etti.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Belediye Başkanı Aydın bu kapsamda Tıbbi Aromatik Bitkiler Tarım Kültür ve Sağlık Turizmi Federasyonu Genel Başkanı SerkanTorun, ve Muhsin Özdür Mahmudiye Mahallesi muhtarı Veysel Üstünle görüştü.

Görüşme Dernek başkanı Serkan torun’un ziyareti üzerine gerçekleşti. Ziyaret sırasında Orhangazi’nin tıbbi aromatik bitkiler ve sağlık turizmi bağlamında potansiyeli değerlendirilerek fikir alışverişinde bulunuldu.

Belediye Başkanı Bekir Aydın yaptığı açıklamada, Orhangazi’mizin tarımsal anlamda şifa deposu olma potansiyeli var, diyerek sözlerine “ Şifalı aromatik bitkiler ekosistemleri bağlamında düşünüldüğünde Orhangazi’miz gerçekten çok büyük bir potansiyele sahip. Topraklarımız verimli, İklimimiz müsait, hem tarım üretim bilgi birikimimiz, hem de işgücü olarak tecrübemiz var.

Ayrıca Bu çerçevede üretim yapan işletmelere mesafe olarak oldukça yakınız. Orhangazi’mizin potansiyelini değerlendirmek istiyoruz.“ Şeklinde sürdürdü. Belediye Başkanı Aydın açıklamasına “Tıbbi Aromatik Bitkiler Tarım Kültür ve Sağlık Turizmi Dernegi Genel Başkanı Sn SerkanTorun, Muhsin Özdür ve tarım beldemiz Mahmudiye Mahallesi muhtarı Sn. Veysel Üstün ziyaretimize geldiler.

Kendileriyle Orhangazi’mizi ve bu konuyla ilgili neler yapabileceğimizi konuştuk. Nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.“ İfadeleriyle son verdi.

Serkan TORUN

Gazeteci, Yazar, Izopoint

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu