1. Haberler
  2. Eğitim
  3. My Dream Job

My Dream Job

featured
service

Haberi senin için okuyabiliriz


MY DREAM JOB

Türkiye (8),Yunanistan (3),Litvanya (2),Polonya(1),İtalya(1),Hollanda(1),Fransa(1),Romanya(1),İspanya(1)’dan 9 ülkenin 13 okulun,19 öğretmenin öğrencileri,basit konuşmalar yaparak,hayallerindeki mesleği tanımlayabilecekleri,diğer okullarla etkileşim ve işbirliği yapacakları,sunumlarında Web2 araçlarını kullanabilecekleri My Dream Job eTwinning projesinde buluştular.

Kuruculuğunu Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Şehit Nuri İlkokulu’nda Esra MEMİŞ’in yaptığı projede 9 ülkeden katılan öğrenciler hayallerindeki meslekleri belirleme ve tanıtma fırsatı yakaladılar.

Projede okullar arası çevrimiçi ortamda bir araya gelen öğrenciler,kültürel farkındalık ve ifade ,dijital okuryazarlık,çok dilli ,kişisel,sosyal gelişme ve öğrenmeyi öğrenme anahtar yeterliliklerine sahip olmak için aktif bir şekilde projeyi yürütüyorlar.

İlçemiz Mehmet Akif İlkokulu 4/C sınıfı öğretmeni Aysun Kurt KATMAN ‘ın ortağı olduğu My Dream Job eTwinning projesi çalışmalarında sona yaklaşılıyor.

Şarkılar,oyunlar,drama çalışmaları ,çevrimiçi buluşmalarla çocuklar hayallerindeki meslekleri tanıtırken başka ülke okullarından yaşıtları ile iletişim becerilerini geliştirme ve İngilizce konuşma şansı buluyorlar.

Proje sonunda da 9 ülke öğrencilerinin hazırladığı ortak ürünle My Dream Job projesinin sonlandırılması planlanıyor.

My Dream Job

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BasınPress ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin