KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ ÖGRETİM GÖREVLİSİ DR. NECMİ CEMAL ÖZDEMİR

featured
service

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ DR. NECMİ CEMAL ÖZDEMİR.

KURBAN BAYRAMI MÜNASEBETİYLE KONUTUMDA AİLECE BAYRAM ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

ÇOK KONULARI ÇOK KISA SÜREDE KONUŞTUK.

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA GÖNÜLDEN SARILIYORUM DEDİ.

İSKENDERUN’U SİNGAPUR, DUBAİ VE ABD SİLİKON VADİSİ DURUMUNA SOKACAĞIM DEDİ.

GÖREVİM SİYASET ÜSTÜ OLACAK DEDİ.

BEN İSKENDERUN’A AŞIK BİR İNSANIM DEDİ.

SON DEPREM YANİ KIYAMET SONRASI. 

GÜZELİM İSKENDERUN’U GÖZ GÖRE GÖRE KADERİNE TERK ETMEYECEĞİM DEDİ.

KİMSE, BU GÜZELİM KENT İLE İLGİLİ BİLİNÇSİZ ÇALIŞMALARA GÖZ YUMMAYACAĞIM DEDİ.

BİLİR BİLMEZ HER ÖNÜNE GELEN BU KENTİMİZE SAHİP ÇIKMAK İSTEDİ AMA HER ŞEY ORTADA.

YANDIK BİTTİK KAHROLDUK.

İSKENDERUN OLARAK BALIK TUTMAYI ÖĞRENECEĞİZ VE SESİMİZİ TÜM DÜNYA DUYACAK DEDİ.

PEKİ KİMDİR DR. NECMİ CEMAL ÖZDEMİR.

Necmi Cemal ÖZDEMİR 17.06.1960 İskenderun (Hatay) doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İskenderun’da yapmıştır. 1980-1981 döneminde Yıldız Teknik Üniversitesinde öğrenciliği başlamış,1984-1985’te tamamlanmıştır. Y.T.Ü.’ de Yüksek Lisans, K.O.Ü.’ de doktora yapmıştır.1986 mayısta araştırma görevlisi olarak başlayan öğretim üyeliği halen KO.Ü. Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü, Elektrik Tesisleri Anabilim Dalında devam etmektedir. Doktora konusu “Hafif Raylı Elektrikli Ulaşım Sistemlerinin Verimliliğini Etkileyen Elektriksel Faktörler” dir. Statik Elektrik, Tünel Aydınlatması gibi spesifik konularda yayınları ve 2017 yılında basılan “YANGIN ve BİZ “ Kitabı ve” Akıllı Şehirler ve Hatay “ Projeleri kitapçığı bulunmaktadır. Son üç yılda 24 adet ulusal ve uluslararası bilimsel yayın, bildiri ve toplumu bilgilendirici yarı teknik özellikli 32 adet gazete ve dergilere yazı yazmıştır. Birçok Bilimsel panellerde yöneticilik ve Bilim Kurulu üyeliği yapmıştır. İdari olarak ;Dış İlişkiler Müdürlüğü, Rektör Danışmanlığı, Rektör Baş Danışmanlığı, KO.Ü. Karamürsel Denizcilik Meslek Yüksekokulu Kurucu Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. En son yaptığı görev KO.Ü. Rektör Danışmanlığıdır. Üniversitenin ilk uluslararası sempozyumunu organize etmiştir. Elektronik Güvenlik Sistemleri sektöründeki firmaların ulusal organizasyonlarına katkı koymuştur. TMMOB–Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli İl Temsilciği ve Kocaeli’nde Çukurovalılar Dernek Başkanlığı yapmıştır. “Kocaeli’nin Yangın Master Planı” nı yapan 19 kişilik ekibin başında bulunmuştur (1993). Halen Bilecik İli Yangın Master Planının Hazırlanması Çalışması İçerisindedir. Kartepe ilçesinde kablosuz kent izleme sistemlerinin projelendirilmesi, fizibilite etüdü ve mevcut sistemle entegre çalışmasını yapmıştır (2011).Haydarpaşa Limanı yangın Algılama + Önleme + Söndürme sistemlerinin fizibilitesi ve projelendirmesini yapmıştır. (Kasım 2013).İSTOÇ (Mahmut Bey) 1. ve 2. Sitelerinin IP kapalı devre kamera sistemlerinin projelendirilmesi idari ve teknik şartnamesinin hazırlanması, ihale ve ihale sonrası işi yapan firmanın denetlenmesi, işin kabulünün yapılması çalışmasını gerçekleştirmiştir (2014).Yurt dışında yangın önleme ve söndürme uygulamalı eğitimlere katılmıştır. Mesleki konularda bir çok bilirkişilikler yapmıştır. TÜYAK-ETMD-EMO Üyesidir. Yangının yanı sıra Akıllı Şehirler Kapsamındaki Kuvvetli ve Zayıf Akım Sistemleri üzerine çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

SON SÖZÜ; Singapur bu konuda kesinlikle iyi bir örnek. Dubai’de de bazı uygulamalar var ama Singapur ondan önde. Dolayısıyla ben bir irdeleme yapacaksam başta Singapur olmak üzere benzer kentleri irdelerim. Barselona ‘da bu konuda bahsedilebilecek kentlerden biridir ki orada geçtiğimiz ay bu konuda çok büyük bir fuar vardı. İsbak’ta oradaydı ve çok ilgi çeken bir standı vardı. Dolayısıyla çok yetenekli bir yapıyı akıllı şehir pozisyonuna sundular.

ABD Silikon vadisi niye bu güzelim kentimizde olmasın. Avrupa, kuzeyde Rusya doğuda Asya ülkeleri, güneyde Arap ülkeleri her konuda ülkeme muhtaç ve Türkiye önümüzdeki yıllar içinde Dünyanın parlayan ülkesi olacak ve İskenderun güneyde tıpkı bir güneş gibi bunların etrafına ışık saçacak. Petrolün ana dağıtım merkezinin idaresi İskenderun’dan olacak. Hayal gibi düşüncemiz gerçeğe dönüştüğünde kültür kokan şehrimizle birlikte ayağa kalkacağız.

İşte bu yüzden kendi şehrimin vatandaşlarıyla bütünleşip ilmi ve teknik olarak sesimizi gür şekilde duyuracağız. Dedi.

Dr. Necmi Cemal Özdemir ile bu şekilde sohbetleri beni de etkiledi. Ne demeli Allah kaderimizi iyi yazsın. Siyaset çizgisinden pek bahsetmedi. İleride daha doğrusu en kısa sürede görüşmelerim tamamlandığında kamuoyuna açıklama yapacağım dedi. Anladığım kadarıyla hükümetle ilişkileri çok olumlu. Hayırlısı olsun.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ ÖGRETİM GÖREVLİSİ DR. NECMİ CEMAL ÖZDEMİR

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BasınPress ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin