ÇİVRİL’DE NELER OLUYOR KAYMAKAM NEDEN VALİ YARDIMCISI OLDU

featured
service

Haberi senin için okuyabiliriz


Denizli nin Çivril İlçesi Kaymakamı Turan SOĞUKOLUK Kırşehir Vali Yardımcılığına tain oldu. Fakat tainin arka planında yaşananlar ise pes dedirtti.

Bir kez daha dürüst devlet görevlileri kaybetti hinlik düşünenler kazandı.

Çivril ilçesinin Yuvaköy mahallesinde 194 ada 633 parsel üzerinde Işıklı Gölü kenarında göl havzasında Hazine ye ait olan 4.788 dönüm arazi yıllar önce DSİ ye tahsis edilmiş ve DSİ nin uhdesinde kullanılmakta idi.

Fakat DSİ kurumunun sahip çıkmadığı bu arazilerin bir kısmı gariban köylüler tarafından bir kısmı ise birkaç kişi tarafından işletilmekte yıllarca sömürülmekte idi.


Çivril Kaymakamı Turan SOĞUKOLUK’a şikayet yoluyla intikal eden konu üzerinde araştırma yapan Kaymakam arazinin yaklaşık 2.500 dönümünün Çivrilli veya yöreden olmayan 3 kişi tarafından ecrimisil kira ücreti ödemeden haksız şekilde işletildiğini Milli Emlak Şefliğine tespit ettiriyor.

Konu üzerinde hassasiyetle duran Kaymakam Turan SOĞUKOLUK hukuki yolla ve yerel idari karar mekanizmalarını da işleterek arazileri işgalden kurtarıyor.


Halka köylülere çiftçilere ücretsiz tohum dağıtımı için Belediyece işletilmesi planlanan araziler Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural ın son anda sebepsiz yere vazgeçmesi ile adres değişiyor.


Pamukkale Üniversitesi Rektörü Ahmet Kutluhan yaklaşık 5 bin dönüm arazinin tamamını resmi yazı ile istiyor fakat Kaymakam köylüleri düşünerek vefakar köylülerin arazilerini verdirmem sosyal soruna sebebiyet verdirmem diyerek Üniversitenin yazısını reddediyor. Kısmi tahsis talep edilmesini istiyor.


Çivril e yeni kurulan henüz binası bile olmayan Pamukkale Üniversitesi Ziraat Fakültesine zirai faaliyetlerde kullanılmak üzere 1.970 dönüm arazi tahsis ettiriliyor ve bir o kadar da tescil harici alan üniversite için kullanıma açılıyor.

Şimdi soruyoruz Çivril Belediye Başkanına, Pamukkale Üniversitesi Rektörüne ve Ziraat Fakültesi Dekanına;


1-tarım arazisi olarak gördüğünüz arazilerin ne kadarı kamu yararına işletilecek.


2- Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural ın ilgili araziler ile Belediye adına planlaması varmı


3- Önceki işgalciler olan Uşaklı emekli emniyet mensubu Zeki Amir, Sabri Kılıç ve Özgür Yıldız ile ilgili işgaline ilgili soruşturma varmı


Bu arazi tahsisi ve proje detayını www.basinpress.com olarak her an takip edeceğiz

ÇİVRİL’DE NELER OLUYOR KAYMAKAM NEDEN VALİ YARDIMCISI OLDU

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

BasınPress ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin